Gdańsk Muzeum Bursztynu

Opis

Opis

Jedno z najmłodszych gdańskich muzeów, swoje podwoje otworzyło w czerwcu 2006 roku. Jego siedzibą jest zabytkowy, unikatowy w skali Europy, gotycko-renesansowy Zespół Przed bramia ulicy Długiej. Usytuowany jest w centrum krzyżowania się szlaków turystycznych miasta. Składa się z trzech części: Wieży Więziennej, Szyi z Domem Więziennym i Katowni. Niegdyś stanowił kluczowy element fortyfikacji średniowiecznego Gdańska.

Muzeum Bursztynu prezentuje historię powstania bursztynu, jego właściwości, pozyskiwanie oraz obróbkę na przestrzeni dziejów – od czasów najdawniejszych do współczesności. W pierwszej sali wystawienniczej znajduje się unikatowa kolekcja okazów przyrodniczych – bezcenny zbiór naturalnych form bursztynu, w tym ogromnych brył, inkluzji zwierzęcych i roślinnych, wyszukanych odmian barwnych oraz rozmaitych żywic kopalnych występujących na świecie.

Zwiedzając kolejne sale zobaczymy znamienite zabytki sztuki dawnej – neolityczne wyroby bursztynniczne, zabytki pochodzące z czasów rzymskich i wczesnego średniowiecza. Najcenniejsze i najpiękniejsze obiekty pochodzą jednak ze ,,złotego okresu” rozwoju Gdańska, kiedy miasto było jednym z najważniejszych ośrodków rzemiosła bursztynniczego. W Muzeum Bursztynu można podziwiać wiele przykładów wspaniałych zabytków sztuki dawnej, takich jak – kabinety, szkatułki, ołtarzyki, medaliony, sztućce, grę we flirt. Zainteresowanie budzą również współczesne wyroby rzemiosła artystycznego oraz nowoczesnej biżuterii wybitnych projektantów ukazane w awangardowej aranżacji z wykorzystaniem multimediów. Dzięki nim, można znaleźć się pośrodku bursztynowego lasu, poczuć zapach bursztynu lub być świadkiem pokazu mody z bursztynową biżuterią.

źródło informacji www.mhmg.pl/oddzial/8/muzeum-bursztynu

Kontakt

Kontakt
 • Adres
  Gdańsk 80-836 ul. Targ Węglowy 26
 • Telefon
 • Adres e-mail
 • Kategoria
  muzeum
 • Lokalizacja na mapie
  Gdańsk
 • Tags
  Gdańsk, Muzeum Bursztynów

Lokalizacja na mapie

Gdańsk Muzeum Bursztynu
Dojedź za pomocą apki
5678
Wskazówki dojazdu

Kontakt

Gdańsk Muzeum Bursztynu
 • Przez Agnieszka Jurewicz
 • Telefon: 510 527 034
 • Adres e-mail: kontakt@parkrozrywki.net.pl
[contact-form-7 id="4610" title="Shop Contact Form"]

Wydarzenia i rabaty

Gdańsk Muzeum Bursztynu
No Rabaty i wydarzenia Found

Oceny

Gdańsk Muzeum Bursztynu

Total OPINIE

5.0

2 Total
Byłeś tutaj? Dodaj Swoją opinię!
Obsługa
100.0%
Lokalizacja
100.0%
Jakość
100.0%
[post-views]